KAM S DĚTMI

Tipy kam vyrazit s dětmi v Jáchymově a okolí

 

Procházky a naučné stezky

Ježíškova cesta na Božím Daru

Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat, zda se vydají na celý (12,9 km) nebo zkrácený okruh (5,6 km). Na její trase plní různé úkoly např. poznávat stopy zvěře nebo stromy podle listů či plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci.

Ježíškova pošta na Božím Daru

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta, kde do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník vkládat svá přání během celého roku. V prosinci pak Ježíšek přání rozešle adresátům. Každý rok se na přáních objevuje jiné speciální vánoční razítko.

Přírodní park Meandr Ohře v Karlových Varech

Do parku Meandr Ohře je umístěno několik hřišť a kolem 50 různých hracích prvků, prolézaček a houpaček určených hlavně pro děti. Meandr také nabízí pro všechny milovníky bruslení 930 metrů dlouhou in-line dráhu. Doplňujícím prvkem přírodního parku je vzdělávací program, zaměřený na vysvětlení činnosti řeky.


Oberwiesenthal – jen 12minut od Jáchymova

Jízda parní lokomotivou

Po úzkokolejce se do nejvýše položeného německého města dostanete vláčkem taženým parní lokomotivou. Takzvaná Fichtelbergbahn (Fichtelbergská dráha) v horním Krušnohoří jezdí od 1. července 1897 po trase Kurort Oberwiesenthal – Cranzahl a zpět, v létě i v zimě, každý den po trati dlouhé zhruba 17 kilometrů.


Bobová dráha

Bobovou dráhu najdete v blízkém německém městečku Oberwiesenthal, blízko místního lyžařského areálu a tenisové haly. Označení bobové dráhy jako „letní“ je trochu zavádějící. Pokud to počasí jen trochu dovolí, jezdí se na ní od jara do podzimu.

Vierenstraße 3c, Oberwiesenthal

GPS: 50° 26' 11.4" N, 12° 58' 3" EDětská hřiště a zábavní parky

Dětský svět U Hafíka v Karlových Varech

Kryté zábavní centrum se rozprostírá na ploše větší než 1200 m2. Pro nejmenší děti se zde nachází samostatný koutek se skluzavkami, bazénkem s míčky nebo malým skákacím hradem. Větší děti zaujme velká trampolína, nafukovací skluzavka, skákací hrad, velká prolézačka nebo např. konzole kinect xbox 360. A zábavu zde naleznou i rodiče díky wifi připojení kulečníku, air hokeji nebo stolnímu fotbálku.

Dětské zábavní centrum a kavárna Hopa Hopa – Karlovy Vary

V Krytém zábavním centru pro děti si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy na prolézačkách, klouzačkách s balónky, elektrických autíčkách a v párty salonku. Vy si zatím můžete odpočinout v příjemné kavárně nad šálkem dobré kávy.

Dětský svět v lyžařském areálu NOVAKO

Pro rodiny s malými dětmi a začínající lyžaře je určen Skiarál Novako, jehož součástí  je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti.

V letní sezóně slouží celý areál NOVAKO dětem a rodičům. Naleznete zde celou řadu atrakcí, jako například horské koloběžky a káry, trampolínu, skákací hrad, prolézačky, skluzavky, lanové centrum, dětské hřiště, míčové hry a mnoho dalšího včetně občerstvení.

 

Dětské lyžařské parky a školičky

Dětský park PRIMÁČEK u HUGA ve Skiareálu Klínovec - Jáchymov

Dětský park s pojízdnými koberci, pohádkovým slalomem a dalším vybavením. Kromě výuky se zde konají různé soutěže pro děti např. bobování s maskotem HUGA a to od 16:30 do 18:00 hodin každý pátek a sobotu. Díky umělému osvětlení Primáčkova parku U HUGA, bude hřiště v provozu i při večerním lyžování.


Dětský park ve Skiareálu Plešivec

Dětský park se čtyřmi pojízdnými pásy, díky nimž se svezou i nejmenší děti, které sami nezvládnou jízdu na vleku. Velikým lákadlem je horský kolotoč a na čtyři desítky různých atrakcí. Patří k nim i umělý tunel ve tvaru velké houby, mnoho různých zvířátek, několikametrový had sloužící k nácviku oblouků a další atrakce, na kterých se děti nebudou nudit.


Lyžařská škola v areálu NOVAKO na Božím Daru

Malé převýšení a mírné svahy areálu jsou ideální ke sbírání prvních lyžařských zkušeností. Škola se nachází v samotném centru lyžařského areálu Novako a nabízí pro všechny začátečníky pohyblivý koberec, dětské hřiště, různé vybavení jako plyšové míčky, basketbalový koš, sjezdové hůlky a další hračky. Pro malé klienty je připraveno překvapení.