KAM NA KOLE

185 km značených tras různých obtížností

Cyklistika v Krušných horách

Krušné hory jsou stále vyhledávanějším cílem cyklistů na silničních i horských kolech. Klínovec - nejvyšší hora Krušných hor a jeho okolí nabízí celou síť cyklostezek různých obtížností a downhillových tratí. Úplnou novinkou je trail park, tedy speciální trasy pro ty, kteří mají horská kola a chtějí si vychutnat jízdu lesem a nedotčenou krajinou. Na své si přijdou začátečníci i zkušení cyklisté. 

Seznam cyklistických tras rozdělených dle obtížnosti naleznete zde: Cyklistika Boží Dar

Mapa cyklotras »

Těšíme se na vás a přejeme mnoho zábavy v Krušných horách.

 

 

Trail Park Klínovec

Od letošního jara budou mít příznivci horských kol možnost vyzkoušet nové úzké lesní stezky speciálně navržené pro potěšení z jízdy na horském kole – takzvané traily. Z Jáchymova vás k začátku stezek pohodlně vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express.

Na návštěvníky Trail Parku čeká 21 km mírných a plynule klesajících stezek odstupňovaných do tří úrovní náročnosti. Lehké stezky jsou určeny široké veřejnosti včetně začátečníků, rodin s dětmi a jezdcům všeho věku. Těžší stezky budou bavit zkušenější a pokročilejší jezdce. Pro ty nejzdatnější bude dále připravena 3,3 km dlouhá sjezdová trať. Úplní začátečníci si mohou vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pump tracku a sklil centrech na nástupních místech. Sekce jednotlivých stezek můžete podle vlastního uvážení kombinovat pomocí v mapě vyznačených vrstevnicových lesních cest nebo se nechat jednou stezkou dovést pohodlně až do cíle. Vždy však následujte pravidla chování na stezkách, respektujte provozní řád a vybírejte stezku odpovídající vašemu vybavení, dovednostem a fyzické kondici.

Těšíme se na vás a přejeme mnoho zábavy na stezkách.

Wir freuen uns auf Sie und wünschen viel Spaß auf den Trails.

 

Galerie

 

 

Cyklistika bez námahy

Smyslem projektu je umožnit vám poznat okolí Klínovce s minimální potřebou překonávat náročná stoupání, a to i v těžkém horském terénu. Připraveno je 6 značených okruhů o délkách 10 až 20 km, které vás zavedou do města Boží Dar, Loučná pod Klínovcem a obce Suchá, které vám nabídnou nádherné výhledy do dalekého okolí Klínovce.

Všechny okruhy mají start a cíl na vrcholu Klínovce, a to je i kouzlo Cyklistiky bez námahy, jelikož překonání těchto nejnáročnějších stoupání za vás obstarají obě sedačkové lanové dráhy na Klínovci, kde je možno využít zvýhodněnou společnou jízdenku a přepravu kol v ceně.

Trasy většinou klesají po zpevněných cestách, ale najdou se i náročnější pasáže, které prověří vaši zručnost, proto doporučujeme zkontrolovat technický stav vašich kol, hlavně brzd, použití ochranné přilby a rukavic. Provoz na značených tratích je na vlastní odpovědnost.

 

Cyklistika bez námahy - mapa »

 

 

Cyklotrasy v okolí Jáchymova

Jezdci na kolech mají v okolí Jáchymova a v celém Karlovarském kraji široký výběr možností, kam vyjet po cyklostezkách a cyklotrasách v místech, kde se vyhnou silniční dopravě. Níže naleznete naše tipy na ty nejznámější a nejkrásnější z nich.

Cyklostezka Jáchymov - Ostrov po bývalé železniční trati

Cyklistická stezka začíná u bývalého nádraží v Jáchymově, ve Dvořákově ulici. Začátek trasy prochází upraveným parčíkem a končí v Horním Žďáru. Stezka je široká 2,5 metru a vede svahem podél silnice I/25 v místech původní trati, která byla po ukončení těžby uranové rudy v roce 1957 zrušena. Její trasa je dlouhá 2,62 Km a výškové převýšení činí 110 metrů.

Více informací »

 

Okruh kolem Klínovce

Okruh vedoucí z Božího Daru přes přírodní rezervaci Božídarská rašeliniště kolem dolu Eduard do Jáchymova a odtud přes Klínovec zpět na Boží Dar.

Více informací »

 

Krušnohorská magistrála

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Provede vás celým pohořím z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína.

Celková délka magistrály je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší a cyklisty.

Více informací »

 

Cyklostezka Ohře

Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka vede z obce Slapany, přes Cheb, Doubí, Mostov až do Kynšperka. Poté pokračuje přes Sokolov, Královské Poříčí až do Lokte. A dále přes Svatošské skály do Karlových Varů.

Více informací »

 

Cyklotrasa Potůčky - Abertamy - Pernink

Středně náročná trasa dlouhá 24 Km vede převážně po zpevněných asfaltových a z části štěrkových cestách, pod Plešivcem vede trasa po lesní cestě.

Více informací »

 

Cyklotrasa Boží Dar - Jáchymov - Ostrov

Středně náročná trasa dlouhá 18 Km vede převážně po zpevněných štěrkových a lesních cestách.

Více informací »

 

Cyklotrasa Boží Dar - Český Mlýn - Rýžovna

Lehká trasa dlouhá 11 Km vede převážně po zpevněných asfaltových a místy stěrkových cestách, někdy horší kvality.

Více informací »

 

Cyklotrasa Vojkovice - Ostrov - Suchá

Z Velichova na Suchou velmi těžká a zpět lehká trasa. Převažují asfaltové cesty, místy horší kvality, za Vykmanovem vede trasa 600 m po polní cestě, ze Suché do Pytlácké rokle po lesní štěrkové cestě. Trasa je dlouhá 23 Km.

Více informací »

 

Cyklotrasa Velichov - Ostrov - Pernink - Potůčky

Těžká trasa dlouhá 55 Km vede po zpevněných asfaltových cestách. Jedná se o trasu s největším převýšením v Karlovarském kraji. Spojuje nejnižší a nejvyšší body našeho kraje a z Vojkovic na Klínovec nastoupáte 1188 výškových metrů. Zato zpět je to to parádní sjezd.

Více informací »

 

Rozcestí pod Klínovcem - Loučná pod Klínovcem

Tato 4 Km dlouhá trasa vede po štěrkovém a kamenitém povrchu. Z Loučné těžká a zpět lehká trasa.

Více informací »

 

Vojkovice - Krásný Les - Horní Hrad

Středně těžká trasa dlouhá 9 Km vede převážně po asfaltovém povrchu, jen sjezd k hradu je po štěrkové cestě.

Více informací »